Kalendář akcí

loader
Informačně vzdělávací a duchovní kurz - RIPáci

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

CÍL kurzu: Informačně a duchovně vzdělávat
Koho: Telčskou mládež ve věku 13 - 19 let
Kdo: naši starší a zkušenější kamarádi, kteří to s námi myslí dobře (R.I.P.)
JAK a S KÝM: pomocí přednášek na téma
Vedení táborů, schůzek, teorie a uplatnění her – 3 části (Vítek Štancl)
Podvojné účetnictví Salesiánského klubu mládeže, táborů a chaloupek – 2 části (Martina Kohoutek) + externí spolupracovníci
Týmová spolupráce (Jan Bartoška)
Bible, konflikt, odpuštění (Ludmila Švarcová)
Bible, 2.kniha Makabejská + promluva do našich duší (P.Alois Pernička)
KDY: 16.-19. 11. 2005 Mrákotínská fara
PROČ : abychom se poučili z chyb našich starších kamarádů, popř. dosáhli ještě lepších úspěchů než oni
ZA KOLIK: kolem 150 Kč

Tak toto je “následek” jedné z přednášek, které jsme absolvovali, protože základem každé úspěšné akce je naplánovat si těchto 6 věcí. Toto a mnoho dalšího si budeme všichni účastníci už pamatovat. Ale celý pobyt jsme přece jen nestrávili jen učením. Kdepak! V noci nám dali pokoj a mohli jsme spát!!!
Abych nebyla neobjektivní, dokonce jsme hráli večerní hru po celém Mrákotíně s vysílačkami (uplatnění teorie her), plánovali Silvestra (nezapomenout na základních 6 věcí), ministrantské schůzky (určit si dlouhodobé  a krátkodobé cíle)….
Přednášky, jak vidíte, jsme si opravdu vzali k srdci a nezbývá mi, než poděkovat R.I.P. ákům (to jsou ti starší kamarádi) za to, že našli čas a chuť se s námi podělit o své zkušenosti a rady.

MK

V říjnu v Mrákotíně proběhl školící víkend pro činnou mládež. Z přednášejících vystoupil Ing. Jan Bartošek (ředitel protidrogového centra Podcestný mlýn) s tématem spolupráce ve skupině, katechetka Ludmila Švarcová s tématem bible, pedagog Vít Štancl s metodikou her a Martin Kohoutek s přednáškou o účetnictví. Během volného času se o doprovodný herní program staral David Kovář a o naše žaludky pak kuchař Zbyněk Holý.
Víkend zakončil P. Pernička exercičním cvičením. V rámci víkendu jsme se také domluvili na příznivějším nájmu za Mrákotínskou faru, kdy jsme přislíbili kompenzovat nižší cenu různými brigádami.