Kalendář akcí

loader
Misijní kongres dětí v Brně
 

V sobotu 6. října se v brněnské katedrále uskutečnil 3. celostátní misijní kongres dětí. Naše farnost se ho zúčastnila také v čele s panem kaplanem P. Josefem Rybeckým.
        Na začátek jsme se sešli v katedrále svatých Petra a Pavla, kde bylo připraveno uvítání a seznámení s průběhem dne. Rozdělili nás do pěti skupin. Každá patřila k jednomu z kontinentů a měla svou barvu. Austrálie a Oceánie – modrou, Amerika – červenou, Afrika – zelenou, Asie – oranžovou a Evropa – bílou. V každém kostele v centru Brna nám představovali svůj kontinent. Bylo to formou her, soutěží a divadel. Byl to hezký a pestře přichystaný program, zábavně i naučně vytvořený.
       Asi největší dojem na nás udělala atmosféra v katedrále za zpěvu křesťanských písní tamního sboru. Byla to radost spousty lidí okolo, jakási společná jistota všech shromážděných, naděje, víra a hlavně láska k Bohu, byla uklidňující a naplňovala pokojem a klidem, zároveň byla neuvěřitelně silná a dojemná.
        Všem se nám to moc líbilo a určitě se chceme zúčastnit příště! A co vy? Zaváhali jste letos? Tak si to příště rozhodně nenechte ujít!!

                                                                                      Helena Vítů