Kalendář akcí

loader
LARP
 

Dne 26.10.2007 se skupina neohrožených válečníků vydala za slávou a dobrodružstvím. Nic je nemohlo odradit, nic zastavit. Šli pevně za svým cílem. Tedy až do chvíle, než je mírně zuřivý rolník, který se přihnal na naftou páchnoucím oři, vyhnal z údajně soukromé stezky a oni se ke svému cíli, Skalkám, museli dostat potupnou oklikou po silnici na Mysliboř.
        Ale ani tato lehce prohraná bitva naše hrdiny neodradila, stejně tak jako nepřízeň sychravého počasí. Dorazili na místo a mohla začít pravá nefalšovaná LARPová bitva, tentokrát s tématem “Dvouhlavé šílenství, aneb vole bum”.
        Pro ty, kdo snad neví, co to LARP je, posloužím lehkým úvodem: LARP je jednou ze skupiny her v hlavní roli. Ve stručnosti se dá říct, že hráč LARPu se vžívá do hraní nějaké postavy (válečníka, kouzelníka, alchymisty) se vším všudy – kostýmem, řečí, smýšlením. V našem případě jsme se stali šermíři a válečníky s touhou stát se těmi nejlepšími porážením ostatních kolegů. Šerm se provádí bezpečnými zbraněmi (vytvořenými z dřevěné kostry potažené jekorem). LARP (u nás také zvaný Dřevárna) jako aktivita má bohatou historii a celosvětové rozšíření. Patří k zážitkovým volnočasovým aktivitám a hrají ho hráči nejrůznějšího věku. 

A nyní zpět k popisu událostí nastalých. Šerm probíhal, válečníci získávali zkušenosti a vše spělo k závěrečné bitvě. Ta byla zuřivá a nakonec skončila prohrou zlého vládce a dobro na straně neohrožených povstalců zvítězilo. Ovšem kdyby zvítězila královská strana, byli by poraženi zlotřilí lapkové a dobro by opět zvítězilo – vítěz píše dějiny. Pak byl už jen odchod a částečný odjezd účastníků (bylo psí počasí a Vláďa byl hodný a přijel autem).
        Díky všem účastníkům za zdařilou akci a Zbyňovi za výborný nápad, pravidla a organizaci. A v neposlední řadě Salesiánskému Klubu Telč za záštitu a Fondu Vysočina za podporu celé akce.

                                                                                                                                                                         V.Š.