Kalendář akcí

loader
WYDělej si do Krakowa


Světové dny mládeže založil sv. Jan Pavel II. a od té doby se mladí pravidelně setkávají – ať už se svými biskupy, nebo právě s hlavou katolické církve. Místa konání několika posledních setkání se střídají tak, že jednou se koná v Evropě, podruhé zase mimo Evropu.

V Polsku se setkání letos koná již podruhé, poprvé to bylo v Čenstochové v roce 1991. Byla to doba po pádu komunistické totality a mladí z Československa se mohli vůbec poprvé Světového dne mládeže zúčastnit.

Zúčastnit se setkání v Krakově je naprosto jedinečnou příležitostí k prožití Světového dne mládeže, protože kdo ví, kdy bude další světové setkání tak blízko našim domovům. I přesto, že je Krakov za rohem, jsou reálné náklady na setkání velmi vysoké a každý účastník by měl zaplatit více než
7500 Kč. Díky celostátní sbírce konané 6. března, podpoře biskupů, České biskupské konference a dotacím z německého grantu Renovabis, je cena snížena skoro o 2000 Kč. Jednoho účastníka tak přijdou náklady na 5800 Kč.

Pro některé mladé se ovšem i tato částka stává vysokou. Z toho důvodu vznikl tento projekt. Naším cílem je motivovat mladé lidi k tomu, aby si sami na účast na Světovém dni mládeže vydělali a ulehčili tak rodinnému rozpočtu.


Jakým způsobem toho chceme docílit?

Budeme zprostředkovávat mladým brigády či práce pro farnosti, obce, různé firmy i domácnosti. Brigádu může nabídnout každý a na základě domluvy pak odměnu za tuto brigádu zašle na účet Sdružení Petrov.

Na tento účet je možné také zaslat finanční dar a tak mladé podpořit.

číslo účtu: 2900207399/2010

VS: 161601

Všechny takto nashromážděné peníze budou 30. dubna rozděleny mezi mladé dle hodin, které v projektu odpracovali.

Co očekáváme od mladých, kteří chtějí získat podporu?

Především aktivní přístup, pokoru a píli. Tyto požadavky sice nebudou prověřovány, ale jsou velmi podstatné a ti, kteří je nemají, jen těžko mohou přijímat pomoc od druhých.

Očekáváme také včasné reakce na nabídky brigád, které se budou objevovat na webových stránkách SHM (www.mladeznici.cz), ale také na facebookové skupině „WYDělej si do Krakowa“.

Je nutné, aby se mladí do Krakova přihlásili prostřednictvím formuláře na oficiálních českých stránkách setkání (http://krakov2016.signaly.cz). Registraci je nutné provést co nejdříve. Pokud totiž někdo bude chodit na brigády a poté se nepřihlásí, zabíral někomu místo, kdo by si mohl vydělávat.

Příspěvek bude poskytnut těm zájemcům, kteří budou k 15. dubnu přihlášeni prostřednictvím výše zmíněného formuláře.


Jak nabídnout brigádu?

Nejlépe zkontaktujte někoho z uvedených o několik řádků níže a domluvte s ním podrobnosti.

Poté dotyčný osloví mladé lidi, zda mají o brigádu zájem. Při pozitivní reakci se brigáda uskuteční. Může se někdy stát, že se brigáda neuskuteční pro nedostatek času. Nemějte to nám ani mladým za zlé a odvažte se brigádu nabídnout znovu, např. v jiném termínu.


Koho můžete zkontaktovat?

za SHM:

Kateřina Horníková, předsedkyně, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

za Sdružení Petrov:

Petra Nováková, jednatelka, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , 725 462 693

za telčské farnosti (Mrákotín, Radkov, Telč, Urbanov):

Jakub „Muf“ Kadlec

Zdeněk „Geňa“ Knos, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Jana Knosová, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , 732 656 029

Ivana Volavková, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

za novoříšské farnosti (Dlouhá Brtnice, Krasonice, Nová Říše, Rozseč, Stará Říše):

Jiří Doležal, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , 777 609 332

Jiří Novák, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , 602 791 618
Děkujeme za Vaše dary a nasazení. Děkujeme za Vaši modlitbu a oběti!