Kalendář akcí

loader
Víkendovka Indiana Jones

Nastal dlouho očekávaný den ( 7. 11. 2003 ). Tohoto dne jsme se sešli skoro všichni před farou v Telči, protože pršelo nastala mokrá varianta ( odvoz auty ). Po příjezdu jsme se ubytovali a vyrazili na mši, kterou sloužil pan kaplan. Po mši následovaly PSH ( Plunyho seznamovací hry ). Po hře na upíry našli naši malí badatelé dopis od Dr. Jonese, který je provázel po celou dobu. Odebrali jsme se na noční hru, kde měli naši badatelé za úkol získat Jonesův deník. Při návratu na faru jsme objevili tajemnou cestu do sklepení fary, kde na nás opět čekal Dr. Jones. Po přečtení úryvku z deníku, jim deník přenechal.

V sobotu po romantické rozcvičce a snídani našli malý objevitelé další dopis. Dozvěděli se, že musí složit zkoušky u třech velmistrů ( velmistrů všech knih, velmistrů všech míst a velmistrů posvátných předmětů ). Po složení zkoušek, všichni jedli Archimagyrusovu ( Zbyňovu ) šlichtu ( tak to nazvali naši badatelé ). Po ”obědě” nás cesta podle dalšího dopisu zavedla do blízkého lesa. Badatelé si předávali informace. Komické na tom bylo to, že vyhráli všichni. Badatelé šli na opravdu vydatnou večeři. Následovalo obrovské překvapení, další dopis. Konečně byla popsána cesta ke svatému ( nebo zlatému ?) Grálu. Cestou museli splnit u třech rytířů tři přetěžké úkoly. Úkoly byly: pohotová paměť, obratný důvtip a překonání velké propasti. A to nejtěžší je teprve čekalo. Zkouška z toho, co je velmistři naučili a co by měli ministranti znát. Toto byla zkouška nejtěžšího kalibru. Poslední rytíř střežil Archu úmluvy. Po náročném zkoušení a modlitbě nám byla přenechána Archa. Badatelé odnesli Archu nadšeně na faru, kde ji otevřeli a rozdělili poklad. Čekala je noc s klidným spánkem.

V neděli ráno jsme po brzkém vstávání vyrazili do kostela. Poté nás opustili badatelé z Třeště. Pro batohy nám přijel pan Kameník. Nastal čas opustit faru a vyrazit k domovu. Doma jistě na všechny čekal oběd.